blog

Sancaktepe Halı Yıkama

Sancaktepe Halı Yıkama
Halı, döşeme malzemesi olarak birçok yarar ve avantaja sahiptir, ancak döküntüler lekeler bırakabilir ve günlük trafik geçiş ücretini alır. Halılarınızın daha iyi görünmesini ve daha uzun süre dayanmasını sağlamak için halıyı vakumlama, derin temizlik ve leke çıkarma yöntemleri ile nasıl temizleyeceğinizi öğrenin.

Halılar renk, desen ve doku ekleyerek evi ısıtır. Düzenli vakumlama, halı elyaflarına zarar veren kir ve kumlara karşı ilk savunma hattını sağlar. Ancak, halıların en iyi şekilde görünmelerini sağlamak için düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Sancaktepe Halı Yıkama Halılarınızı, trafiğin yoğun olduğu bölgelerde, her 12 ila 18 ayda bir iyice temizlemeyi planlayın. Açık renkli halılarınız ve / veya çocuklarınız veya evcil hayvanlarınız varsa, Sancaktepe Halı Yıkama halılarınızı yılda iki veya üç kez temizleyin. Halı üreticisinin temizleme yönergelerine daima uyun.

Solmaz halı, temizlerken veya lekeleri çıkarırken taşmaz, solmaz veya değişmez. Solmaz olup olmadığı, seçtiğiniz temizleme yöntemini veya ürünlerini değiştirebilir. İşte bu renk soluklu olup olmadığını öğrenmek için halınızı nasıl test edeceğinizi öğrenin.

»İlk önce bir halı hurdası veya bir dolabın içinde halı gibi göze çarpmayan bir nokta bulun. Halıyı süpür. 
»Kullanmak istediğiniz temizleyici veya leke çıkarıcı ile bezi nemlendirin. 
»Bezi bir saat halıya koyun ve ardından nemli alanı kuru beyaz bir bezle silin. 
»Bez halı boyası ile lekelenmişse, halı numunesini sızdırmayan bir tane bulana kadar başka bir temizlik ürünü test edin.